NoutatiSport

Ediția a III-a a Cupei „Herczeg Andy” la fotbal feminin

Mijlocașul reprezentativei de fotbal feminin a României, ludușeanca Herczeg Andy, a organizat, sâmbãtã, 14 decembrie 2019, în prezența unui numerous public, o nouã ediție a Cupei „Herczeg Andy”. Turneul a avut loc în Sala de Sport din Luduș.

Competiția a început la ora 10.00, cu participarea echipelor Vasas Femina Odorheiu Secuiesc, U Olimpia Cluj, Heniu Prundu Bîrgãului, CSM Tîrgu-Mureș, Ladies Tîrgu-Mureș și St. Mihaly FC din Ungaria, echipã la care evolueazã în prezent Herczeg Andy, formație care are în componențã jucãtoare atât de la lotul național al Ungariei, cât și de la reprezentativa Jamaicãi, aceasta din urmã participând și la Campionatul Mondial din Franța 2019.

Cupa „Herczeg Andy” a fost organizatã cu sprijinul necondiționat al familiei, autoritãților locale, dar și cu susținerea unor oameni minunați. Spectatorii prezenți în salã au putut participa la un concurs cu diferite premii puse în joc, iar câștigãtorul a fost premiat chiar de jucãtoarea care a participat la Campionatul Mondial, primind un premiu special. Spectacolul a fost deosebit și surprizele s-au ținut în lanț atât pentru echipele și jucãtoarele participante, cât și pentru spectatorii prezenți în salã.

Cupa „Herczeg Andy” a fost adjudecatã de echipa St. Mihaly FC din Ungaria, care a fost de departe cea mai bunã formație prezentã la competiție.