EvenimenteNoutatiSport

Luduşul, prin „EDI-GYM CLUB” – locul 3 pe ţară, după numărul de medalii obţinute la Campionatul Naţional de Skandenberg 2021 de la Rădăuţi!

A XV -a ediţie a Campionatului Naţional de Skandenberg – 2021, a fost organizată în inima Bucovinei, la Rădăuţi, între 5 şi 6 iunie. Vedete internaţionale şi naţionale din lumea skandenberg-ului, mass-media regională şi naţională, dar şi numeroşi sponsori au fost prezenţi la Campionatul Naţional de Skandenberg, de la Rădăuţi. Evenimentul a fost unul ce a pus în valoare zona Bucovinei, dar şi pe cei care au dorit să se afirme în acest sport.

Categoriile competiţionale la Campionatul Naţional de Skandenberg din 2021 au fost: Juniori, Seniori şi Master, pentru ambele sexe. De asemenea, a existat şi o secţiune pentru sportivii cu dizabilităţi. Au participat 23 de cluburi sportive din România, 350 de participanți la brațul stâng, respectiv 410 la brațul drept.

“FERICIRE MAXIMĂ!!! Clubul Sportiv Edi-Gym Luduș a obținut LOCUL 3 – NAȚIONAL pe echipe, cu un total de 18 medalii!!! Felicitări tuturor, sunteți EXRAORDINARE/I! Vă mulțumesc! A fost un campionat extraordinar din toate punctele de vedere, cu participare record, 23 de cluburi sportive, 350 de participanți la brațul stâng respectiv 410 la brațul drept. Mulțumim sponsorilor și tuturor susținătorilor!” – a scris pe pagina sa de Facebook, Kolozsvari-Kovacs Edward, anternorul şi mentorul echipei.

Bravo luduşenilor noştri! Felicitări încă o dată şi succes în următoarele competiţii!

Mulţumim Edward Kovacs Kolozsvari pentru informaţii.